Így a megetett kovászomból (ami szemre történt, kivettem egy adagot és szemre megtripláztam vízzel és BL 80-as fehér kenyérliszttel) kivettem 350 g-ot. Egy napig hagytam a pulton érni, majd este hozzákevertem bő egy deci vizet, egy teáskanál sót és annyi lisztet, hogy jól dagasztható tésztát kapjak. A biztonság kedvéért tettem hozzá egy teáskanál bio szejtánt (sikér) és egy morzsa friss élesztőt (kb 10 g-ot). Alaposan összegyúrtam, már dagasztáskor érezni lehetett, hogy ennek a kenyérnek lesz állaga :-D Rugalmas volt, nem ragadt. Kiolajozott tálba tettem a hűtőbe kelni.Reggel átgyúrtam, formáztam. Lemértem: a nedves súlya majdnem 800 g volt.
Durumliszttel megszórt sütőpapíron hagytam kelni, majd a szokásos gőzös 250-230 fokos módon megsütöttem. Remek lett! Ízében kovászos (bár nem dominánsan), nem tömör, a héja pedig ropogós, mint egy bagetté!!!!
7 megjegyzés:
Nagyon jól néz ki! Úgy látom, az összes technikát egyesítetted!
Ildi
Beleadtam apait-anyait :-D
De jó sikerült! És arra meg külön büszke voltam, hogy semmit nem méricskéltem, az érzés vezérelt. Csak a dokumentáció és a blog miatt szerepelnek benne adatok.
Ez gyönyörű!
Megsütöttem ám a jeges vizes technikás bagetteket is a piknikre, sőt másnap újráztam kétszeres adaggal, és elsöprő sikert arattam vel!!!! Köszönet érte!
N.
ez már tényleg olyan profi, mintha bolti lenne (persze csak külsőleg). ügyes vagy! :)
Köszönöm! A férjem szerint ez az eddigi legkenyérízűbb kenyerem.
:-D
és a leginkább kenyérkinézetű is :)
Szia!
Egy ideje zugolvasok nálad, mert lenyűgöznek a receptjeid és a fotóid. Azt hiszem, ezt a kenyeret még az én Zuram is megenné, mert pont úgy néz ki, mint a bolti, de még soha nem sütöttem kovásszal kenyeret. Milyen arányban teszel lisztet, vizet és élesztőt bele? Előre is nagyon köszi a segítséget!
Megjegyzés küldése